Документальні фільми, які варто подивитися
вівторок, 22 грудня 2020 р.
неділя, 29 листопада 2020 р.
Мобільний додаток про Голодомор у Києві!
четвер, 12 листопада 2020 р.
«Трипільська Усмішка»
віком понад 6 тисяч років
У Музеї становлення української нації громадська спілка «Народний Музей України» вперше публічно презентувала унікальний історичний артефакт «Трипільська Усмішка», який належить до колекції «Колиска цивілізацій» – збірки, присвяченої прадавній культурі трипільців, які жили на теренах сучасної України 7000-2000 років до н.е.
середа, 11 листопада 2020 р.
вівторок, 10 листопада 2020 р.
УКРАЇНСЬКА ЯК КОД НАЦІЇ: ЧОМУ ДІТЯМ ВАРТО ГОВОРИТИ РІДНОЮ МОВОЮ
неділя, 8 листопада 2020 р.
День української писемності та мови
9 листопада, в День української писемності та мови, відбудеться ювілейний ХХ радіодиктант національної єдності. Спецпроєкт, організований Громадським спеціально з нагоди події, стартує в студії UA: Перший, а також в ефірі UA: Українське радіо і UA: Радіо Культура о 9:00. Ведучі в студії розкажуть історію диктанту і дозволять всім бажаючим підготуватися до написання. Сам же радіодиктант розпочнеться о 9:15. Трансляція відбудеться на радіо - UA: Українське радіо, UA Радіо Культура; на телебаченні - UA: Перший, UA: Культура і на регіональному громадському телебаченні; в інтернеті - ютуб-канал і фейсбук-сторінка UA: Українське радіо.
День народження Національної спілки художників України
Утворенню Спілки передували різні «громади», об'єднання, угруповання, товариства, вони започаткували своє виникнення ще в першій половині XIX ст. Пожвавлення художнього життя в Україні протягом XIX — початку XX ст., формування регіональних мистецьких шкіл — київської, харківської, одеської (а також львівської та закарпатської), відкриття Української академії мистецтв (згодом Київського художнього інституту) як вищого українського навчального художнього закладу — це передумови консолідації мистців у єдиній творчій організації.
Україна і Рада Європи
18 жовтня 1995 року Україна офіційно увійшла до Ради Європи. Рада Європи - міжнародна організація, яка сприяє співробітництву між усіма країнами Європи в області стандартів права, прав людини, демократичного розвитку, законності та культурної взаємодії. Найбільш відомими органами Ради Європи є Європейський суд з прав людини, який діє відповідно до Європейської конвенцією про захист прав людини та основних свобод, і Комісія Європейської фармакопеї.
Одним з найбільш значних досягнень Ради Європи вважається розробка і прийняття Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод.
четвер, 29 жовтня 2020 р.
Лепбук за темою "9 листопада - День української писемності та мови"
Багата і милозвучна наша рідна українська мова. Вона – найпрекрасніше диво, скарбниця, в якій зберігається історія нашого народу, його душа, культура. Лепбук з темою "9 листопада - День української писемності та мови" сприятиме усвідомленню значення рідної мови, виховуватиме прагнення передати нащадкам наш скарб — українську мову.
Українська література в аудіо: записи UA:
Радіо Культура для підготовки до ЗНО
Радіо Культура для підготовки до ЗНО
В ефірі UA: Радіо Культура періодично звучать твори, які є в цьогорічній програмі ЗНО з української мови та літератури. Підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання – у розпалі. А отже, саме час зазирнути до радійних фондів та переслухати записи, які точно стануть у пригоді. “Нова українська школа” публікує добірку записів.
пʼятниця, 10 липня 2020 р.
День Конституції України

День слов’янської писемності і культури

Вперше День Європи в Україні відзначатимуть в онлайн-форматі

вівторок, 12 травня 2020 р.
18 травня - День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу
18 травня в Україні вшановують День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу – пам’яті про злочинні акції, сплановані керівною верхівкою колишнього СРСР та здійснені радянськими каральними органами у 1944 році, що привели до масових людських жертв та завдали непоправної шкоди кримськотатарському народу. За нинішніх обставин цей день є важливим ще й тому, що на тимчасово окупованій Російською Федерацією Автономній Республіці Крим масово поширені прояви релігійної, національної нетерпимості до громадян України, в тому числі кримських татар, що свідчить про свідому політику етноциду з боку окупаційної влади.
До Дня пам’яті та примирення Український інститут національної пам’яті підготував відеопроєкт «Війна і міф»

Це 3 змістовні відеороботи, які покликані зруйнувати поширені радянські міфи. Зокрема: міф про «Велику Вітчизняну війну» – термін, який став ідеологічним кліше на противагу «Друга світова війна», міф про радянський народ як про «народ-визволитель» та міф про Георгія Жукова.
Детальніше
Онлайн-ресурс «Свідчення» — новий проєкт Музею Голодомору
Музей Голодомору створив сторінку «Свідчення» — єдиний онлайн-ресурс, де будуть зібрані історії очевидців Голодомору 1932–1933 років та масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Онлайн-ресурс містить відео- та аудіосвідчення, фото та оцифровані текстові спогади про Голодомор-геноцид і масові штучні голоди 1921-1923 та 1946-1947 рр. Свідчення упорядковані тематично та за адміністративно-територіальним принципом. Сьогодні найбільш наповненим є розділ «Голодомор-геноцид 1932-1933 рр.». В його основі — матеріали, зібрані працівниками Музею Голодомору в рамках проєкту «Усна історія Голодомору». Під час його реалізації були записані аудіо- та відеосвідчення очевидців Голодомору з різних областей України. На сторінці також є історії очевидців із фондів музею, що були зібрані та передані до музею краєзнавцями, студентами, школярами, установами та організаціями. Кожен користувач може відшукати свідчення за місцем, часом або хештегом. Ми пропонуємо дослідити історію Голодомору-геноциду та масових штучних голодів через спогади очевидців зі свого міста або села, району чи області. Національна пам’ять — те, що нас об’єднує, а усні свідчення дозволяють відчути, як переживали ті жахливі роки окремі люди.
середа, 25 березня 2020 р.
Щодо забезпечення можливостей для дистанційного навчання
вівторок, 24 березня 2020 р.
Методичні рекомендації (дистанційна форма)
вівторок, 3 березня 2020 р.
Стала взаємодія громад із командами народних депутатів
21 лютого - Міжнародний День рідної мови
Михайло Калинович – син Тиврівщини й Поділля
