пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

21 листопада Україна відзначає День гідності та свободи. Це свято присвячене річниці відразу двох знаменних подій в українській історії - Помаранчевої революції та Євромайдану. Українці довели свою відданість демократії та європейським цінностям. І продовжують відстоювати ідеали свободи під час повномасштабної війни з росією. І саме в цей день на базі Комунального закладу вищої освіти «Вінницька академія безперервної освіти» на курсах підвищення кваліфікації вчителів української мови і літератури «Професійні компетентності вчителів української словесності в підготовці учнів / учениць до НМТ з української мови» відбулася вебконференція з актуальних питань «Реалізація компетентісно-діяльнісного підходу – запорука успішної підготовки учнів до НМТ з української мови». Одним із питань, винесених на обговорення, стало патріотичне виховання на уроках словесності: ушанування учасників Помаранчевої революції та Революції гідності. Помаранчева революція і Революція гідності стали символами боротьби за свободу, гідність та права людини. Вони стали важливими етапами на шляху українського суспільства до демократизації.
Шаповалюк Леся Юріївна, заступник директора з навчально-виховної роботи Комунального закладу "Вінницький ліцей № 3 ім. М. Коцюбинського", учитель української мови і літератури, поділилася досвідом ушанування учасників Помаранчевої революції та Революції гідності.
У Комунальному закладі вищої освіти «Вінницька академія безперервної освіти» 18 – 21 листопада 2024 року під керівництвом Наталії П’яст пройшли курси підвищення кваліфікації вчителів української мови і літератури «Професійні компетентності вчителів української словесності в підготовці учнів / учениць до НМТ з української мови». Слухачі й слухачки курсів мали можливість брати активну участь у дискусіях під час вебінарів. В останній день курсів, 21 листопада 2024 р., відбулася вебконференція з актуальних питань «Реалізація компетентнісно-діяльнісного підходу– запорука успішної підготовки учнів / учениць до НМТ з української мови». У роботі конференції взяла участь начальник навчально-методичного відділу ВРЦОЯО Наталя Валентинівна Білоус. Пані Наталя ознайомила вчителів української мови і літератури з результатами складання НМТ минулорічними учасниками, проаналізувала найпоширеніші помилки, окреслила шляхи подолання типових помилок у тестах з лексикології і граматики, синтаксису і пунктуації, орфографії та стилістики тексту. Надзвичайно корисною й актуальною для філологів стала інформація про сертифікацію педагогічних працівників. Наталя Валентинівна надала рекомендації й проконсультувала щодо підготовки до сертифікації. Дякуємо ВРЦОЯО за плідну співпрацю з Комунальним закладом вищої освіти «Вінницька академія безперервної освіти».

середа, 23 жовтня 2024 р.

Збірник можна завантажити за покликанням: https://drive.google.com/file/d/1cfRmr9f2esvtNZyIplcnVEQ5qZBcN-JA/view?usp=sharing

 Обласна міжгалузева науково-практична

конференція 

НАЦІОНАЛЬНА ІДЕЯ В КОНТЕКСТІ СУЧАСНИХ ОСВІТНІХ РЕАЛІЙ


           Продуктивне спілкування з науковцями, вчителями-практиками та викладачами, важлива інформація для роздумів і творчих дискусій, нові ідеї щодо питань освітньої роботи з учнями чи студентами з метою формування загальнолюдських і національних цінностей у майбутнього покоління в умовах боротьби за самобутність, незалежність і цілісність України – такими були основні складники змісту та напрями роботи обласної міжгалузевої науково-практичної конференції «Національна ідея в контексті сучасних освітніх реалій, що відбулася 23 жовтня 2024 року у КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти».

C:\Users\Kovalenko\Desktop\Знімок екрана 2024-10-23 104017.jpg

        Обговорено низку актуальних питань змісту та засобів навчально-виховної роботи в сучасній Новій українській школі:

з’ясування сутності національно-ідейних орієнтирів функціонування освітньої сфери;

виявлення проблемних питань у національно-виховній роботі з учнями;

аналіз національно-ідейних складників, залучуваних до справи формування ключових компетентностей та наскрізних навичок сучасних учнів; 

визначення національно-ідейного змісту нових нормативних документів у галузі освіти.

        Основними організаторами конференції є наукові та науково-педагогічні працівники кафедри філології та гуманітарних наук академії, яку очолює Олексій Струкевич, доктор історичних наук, професор. 

C:\Users\Kovalenko\Desktop\Знімок екрана 2024-10-23 112429.jpg

       Дякуємо всім спікерам за цікаві історичні дослідження та повчальні настанови, запропоновані напрями роботи й  ідеї щодо національно-патріотичного виховання нового покоління українців.

       У слові грецького походження «ідеологія» закладено споріднені поняття – «слово, прообраз, розум, вчення», – які укладено в систему ідей у формі соціально-економічних моделей, настанов, гасел, політичних програмних документів, філософських концепцій тощо.

       Життя в умовах війни з московією щодня доводить, що національна свідомість, ідентичність українців у взаємозв’язку з національною ідеологією, вірність і відданість своїй нації, духовна та політична незалежність є основою захисту державних кордонів, мирного та вільного життя нації, її економічних ресурсів та духовних цінностей.

       Отже, національна ідея становить платформу національної ідеології, визначає теоретичні засади національної свідомости, а творцем української національної ідеї була та є українська нація. Нація, яка вже  пройшла тривалий складний шлях розвитку та утвердження і продовжує йти далі до остаточної Перемоги, Волі та Незалежности. 










четвер, 18 квітня 2024 р.

 IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з польської мови

       Протягом 16-17 квітня 2024 року на базі КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» відбувався IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з польської мови. Організаторами заходу виступили Міністерство освіти і науки України, Національний центр "Мала академія наук", Департамент гуманітарної політики  Вінницької обласної державної (військової) адміністрації та КЗВО "Вінницька академія безперервної освіти". Змагання проводилися дистанційно з використанням додатка Google Meet у два тури – письмовий та усний. 

   Участь узяли 34 учасники – школярі з 12 областей України: Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Житомирської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Одеської, Рівненської,  Хмельницької та міста Києва. 

    Усі учасники гідно виступили, досягли гарних результатів й отримали: 

Диплом І ступеня 

1. Мартінзон Андрій Анатолійович,  учень 9 класу ліцею № 8 міста Житомира.

2. Головко Софія Романівна, учениця 10 класу Городоцького закладу загальної середньої освіти № 4 І-ІІІ ступенів імені Тараса Кулєби та Андрія Одухи Городоцької міської ради Львівської області.

3. Тарнавська Софія Володимирівна, учениця 11 класу ліцею № 23 міста Житомира  ім. М. Очерета.

Диплом ІІ ступеня 

1. Луцька Ольга Олегівна, учениця 9 класу Долинського ліцею № 6 «Європейський» Долинської міської ради Івано-Франківської області.

2. Зінкевич Марія Валентинівна,  учениця 9 класу Одеського ліцею № 121 Одеської міської ради. 

3. Дронова Анастасія Олександрівна, учениця 10 класу Одеського ліцею № 121 Одеської міської ради.

4. Матвієнко Уляна Юріївна, учениця 10 класу технічного ліцею Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» м. Києва.

5. Ільків Ангеліна Олегівна, учениця 11 класу ліцею № 3 Івано-Франківської міської ради.

6. Шевченко Анастасія Юріївна, учениця 11 класу ліцею № 3 м. Хмільника Вінницької області.

Диплом ІІІ ступеня

1. Семенюк Олександр Сергійович, учень 9 класу комунального закладу загальної середньої освіти «Луцький ліцей № 21 імені Михайла Кравчука Луцької міської ради». 

2. Куц Каріна Артурівна, учениця 9 класу ліцею № 3 імені Святої Королеви Ядвіги м. Мостиська Мостиської міської ради Львівської області.

3. Голуш Надія Андріївна, учениця 10 класу Коростенського міського ліцею № 12 Житомирської області.

4. Рєзанова Вероніка Андріївна, учениця 10 класу Городоцького ліцею № 3 Городоцької міської ради Хмельницької області.

5. Статкевич Дар’я Олександрівна, учениця 10 класу комунального закладу «Вінницький ліцей № 23».

6. Кудлик Соломія Олексіївна, учениця 11 класу ліцею № 10 імені святої Марії Магдалени Львівської міської ради.

7. Ігіна Єлизавета Костянтинівна, учениця 11 класу Одеського ліцею № 121 Одеської міської ради.

Спеціальними дипломами за виявлені особливі здібності під час олімпіади будуть нагороджені такі учасники:

1. Бикова Софія Андріївна, учениця 9 класу комунального закладу «Вінницький ліцей № 7 ім. Олександра Сухомовського» – за високий рівень володіння усною польською мовою.  

2. Черніцкі Ярослав Петрович, учень 9 класу гімназії № 48 Шевченківського району міста Київ  –  за високий рівень знань польської літератури.

3. Кісельова Софія Всеволодівна, учениця 10 класу Ірпінського гуманітарного ліцею «Лінгвіст» імені Заріфи Алієвої Ірпінської міської ради Київської області  –  за високий рівень знань польської літератури 

4. Сапроненко Зоряна Віталіївна, учениця 10 класу комунального закладу «Лі-цей “Європейська освіта” Кропивницької міської ради» –  за високий рівень володіння усною польською мовою.

5. Осяк Назар Анатолійович, учень 11 класу Городоцького ліцею № 3 Городоцької міської ради Хмельницької області  –  за креативність мислення та знання граматики польської мови.

         Оргкомітет та журі IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з польської мови вітають учасників олімпіади, наших талановитих учнів, висловлюють вдячність мудрим учителям-наставникам, батькам обдарованих дітей. 

         Зичимо всім міцного здоров’я, щастя, натхнення у пошуках, наснаги в реалізації задумів, звитяги у відкриттях. Нових успіхів! Наближаймо Перемогу разом! Слава Україні!





понеділок, 15 квітня 2024 р.

 16 квітня 2024 року на базі КЗВО "Вінницька академія безперервної освіти" стартує IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з польської мови та літератури. Програма олімпіади:

середа, 10 квітня 2024 р.

 ІV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії

 (4 – 8 квітня 2024 року м. Чернівці)


   Учителям історії про ІV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії (4 – 8 квітня 2024 року м. Чернівці)

   Олімпіада у Чернівцях розглядалася її учасниками як відновлення традиції проведення всеукраїнських олімпіад з історії. Через пандемію ковід-19, а потім війну проведення олімпіад було призупинене.

  Завдяки учням у нашій спільноті домінували, звичайно, оптимістичні настрої.

  Як члена журі мене, Струкевича О., зрештою включили до журі для 8 класу. Все-таки мої наукові дослідження стосувалися козацької доби. Як показали події під час подання апеляцій, саме ці знання допомагали витримати натиск доволі впертих апелянтів.

  У цьому контексті подумалося: попри всі епітети й порівняння стержнем стосунків і докторів, і доцентів, і учителів, і учнів були лише знання. Так мені вдалося переконати учня, що Білоцерківський мирний договір не був безпосереднім наслідком Берестецької битви. Чи, наприклад,  поведінку шляхетської опозиції при роботі сейму Речі Посполитої недоцільно розглядати як одну з причин неспроможності короля й уряду Речі Посполитої тримати під своїм контролем українське козацтво.

  З мого особистого досвіду й вражень спричинених участю в олімпіаді хочу виділити два моменти.

  Протягом 5 років, що минули з часу проведення попередньої олімпіади, змінилося ставлення до історії як науки. У недавньому минулому ми сприймали історію як науку про минуле, про життя людей у минулому тощо. Сьогодні ми, разом із Робіном Колінгвудом та Арнольдом Тойнбі дивимося на історію як на науку про сучасність та навіть майбутнє, на основі знань про минуле.

  Спілкування з учнями, членами журі, учителями та навіть окремими батьками показало, що учасники олімпіади у переважній більшості приїздять на ІV тур з емпіричним, фактологічним багажем. На жаль у більшості випадків вони  і тонуть у ньому, намагаючись написати, все що знають. Та ще й «намагаються потопити» у цьому «всезнайстві» і членів журі. А переможцями стають ті, хто вміє фактологічну інформацію структурувати, визначити тенденцію, закономірність тощо.

  Сподіваємося, що наступні олімпіади принесуть нам ще більше перемог, як на особистісному рівні, так і всеукраїнському.

Матеріал підготував проф. О. Струкевич.


четвер, 28 березня 2024 р.

 Флешмоб «White card» 

до Міжнародного дня спорту


   Запрошуємо вас на флешмоб «White card» до Міжнародного дня спорту на благо розвитку та миру та Всесвітнього дня здоров'я, який відбудеться 5 квітня в онлайн форматі з 9.00 по 9.25, реєструйтесь за покликанням та отримуйте почесну грамоту та сертифікат на 15 годин кожному педагогу.

https://forms.gle/t62QRVLAbJfSNPdz7


Сценарій проведення заходу:

9.00-9.05 - Національна хвилина мовчання 

9.05-9.10 - Руханка

9.10-9.15 – флешмоб «White card» – Мої найкращі спортивні досягнення 

9.15-9.20 – Фото-трек


Більше деталей:

Біла карта

 Весняні канікули разом!

Освітянський марафон "Методичний портфель вчителя" продовжив свою діяльність 27.03.2024.

           Учителі мовно-літературної освітньої галузі Вінниці та області долучилися до інформаційно-методичного інтенсиву з теми «Трансформація освітнього процесу в контексті реалізації завдань Нової української школи», який організовано та проведено у співпраці КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» та комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Вінницької міської ради». Навчалися, спілкувалися, обмінювалися досвідом й ідеями онлайн із застосуванням сервісу Zoom Meetings for Education.

        Цього разу нашою гостею була Катерина Молодик, заслужений учитель України, директорка онлайн-школи «Едукатор», методистка ГО «Смарт-освіта». Вона запропонувала змінити фокус бачення сучасного уроку. Актуальне питання змісту і структури читацької компетентності сучасних здобувачів освіти розкрила Лариса Коваленко, к. пед. н., магістерка з публічного управління та адміністрування, в. о. доцента кафедри філології та гуманітарних наук, завідувачка відділу української мови та літератури, мов національних меншин і зарубіжної літератури КЗВО "Вінницька академія безперервної освіти". Панораму ідей щодо сучасного уроку літератури в НУШ представила Тетяна Цаль - консультантка КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Вінницької міської ради».

Програма інформаційно- методичного інтенсиву: https://cutt.ly/hw9ATMSF