пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

21 листопада Україна відзначає День гідності та свободи. Це свято присвячене річниці відразу двох знаменних подій в українській історії - Помаранчевої революції та Євромайдану. Українці довели свою відданість демократії та європейським цінностям. І продовжують відстоювати ідеали свободи під час повномасштабної війни з росією. І саме в цей день на базі Комунального закладу вищої освіти «Вінницька академія безперервної освіти» на курсах підвищення кваліфікації вчителів української мови і літератури «Професійні компетентності вчителів української словесності в підготовці учнів / учениць до НМТ з української мови» відбулася вебконференція з актуальних питань «Реалізація компетентнісно-діяльнісного підходу – запорука успішної підготовки учнів до НМТ з української мови». Одним із питань, винесених на обговорення, стало патріотичне виховання на уроках словесності: ушанування учасників Помаранчевої революції та Революції гідності. І Помаранчева революція, і Революція гідності стали символами боротьби за свободу, гідність та права людини. Вони стали важливими етапами на шляху українського суспільства до демократизації.
Шаповалюк Леся Юріївна, заступник директора з навчально-виховної роботи Комунального закладу "Вінницький ліцей № 3 ім. М. Коцюбинського", учитель української мови і літератури, поділилася досвідом ушанування учасників Помаранчевої революції та Революції гідності.
У Комунальному закладі вищої освіти «Вінницька академія безперервної освіти» 18 – 21 листопада 2024 року під керівництвом Наталії П’яст пройшли курси підвищення кваліфікації вчителів української мови і літератури «Професійні компетентності вчителів української словесності в підготовці учнів / учениць до НМТ з української мови». Слухачі й слухачки курсів мали можливість брати активну участь у дискусіях під час вебінарів. В останній день курсів, 21 листопада 2024 р. відбулася вебконференція з актуальних питань: «Реалізація компетентнісно-діяльнісного підходу– запорука успішної підготовки учнів / учениць до НМТ з української мови». У роботі конференції взяла начальник навчально-методичного відділу ВРЦОЯО Наталя Валентинівна Білоус. Пані Наталя ознайомила вчителів української мови і літератури з результатами складання НМТ минулорічними учасниками, проаналізувала найпоширеніші помилки, окреслила шляхи подолання типових помилок у тестах з лексикології і граматики, синтаксису і пунктуації, орфографії та стилістики тексту. Надзвичайно корисною й актуальною для філологів стала інформація про сертифікацію педагогічних працівників. Наталя Валентинівна надала рекомендації й проконсультувала щодо підготовки до сертифікації.