13 листопада 2017 року в КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти» доктор історичних наук, завідувач відділу теорії і історії археографії та споріднених джерелознавчих наук Інституту української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України, професор Києво-Могилянської академії Віктор Брехуненко презентував книгу «Братня навала. Війни Росії проти України ХІІ – ХХІ ст.», написану в співавторстві з В. Ковальчуком, М. Ковальчуком та В. Корнієнком, (Київ, 2016) і власну книгу «Війна за свідомість. Російські міфи про Україну та її минуле» (Київ, 2017).
Присутні на презентації вчителі історії, української мови та літератури, географії, фізичної культури могли почути розвінчування автором низки стереотипів, які українцям нав’язувала російська дворянська та радянська історіографія.
Книга Віктора Брехуненка «Війна за свідомість. Російські міфи про Україну та її минуле» містить систематизовану інформацію щодо спростування за допомогою наукових аргументів основних російських міфів про територію та цивілізаційний код України; про українську державність; про родовід українців та походження української мови; про українсько-російські стосунки; про Церкву в Україні; про Голодомор 1932-1933 рр.; про українське козацтво; міфи про Івана Мазепу та про Крим.
У ній автор проаналізував ідеологічну спрямованість кожного міфу, історичне підґрунтя російських спекуляцій, обґрунтував підстави заперечення спотворених образів нашого минулого, цілеспрямовано нав’язуваних Москвою протягом кількох століть. Віктор Брехуненко зазначив, що візитівкою українсько-російських стосунків є постійна протидія українського світу планам Московії/Росії поглинути Україну. Московська експансія, яка розпочалася з кінця XV ст., до сьогодні визначає сутність українсько-російських взаємин.
Про те, наскільки українській нації препарували їхню рідну історію, свідчить недовіра частини українців щодо подій навколо Переяславсько-московського договору 1654 року. Історики, наприклад, беззаперечно довели, що В. Бутурлін не був присутній на Переяславській раді, хоча картини на цю тему малювали, під аркою Дружби народів висічений з каменя Бутурлін стоїть поряд з Б. Хмельницьким… Виявляється, взаємини українців з московитами були настільки складними (уже в ті дні!), що Богдан не запросив їх навіть повечеряти, не те що на бенкет, доволі поширений тоді як прояв гостинності та поваги до послів. Ці та інші цікаві факти з історії були представлені Віктором Брехуненком на презентації.
Немає коментарів:
Дописати коментар