Історія кафедри

 Кафедра філології та гуманітарних наук почала функціонувати як кафедра методики викладання суспільно-гуманітарних дисциплін, яку було створено 30.09.2011 р. на  виконання рішення обласної конференції працівників освіти від 29.08.11 р., Наказу управління освіти Вінницької обласної державної адміністрації № 369 від 29.08.11 та відповідно до Закону України «Про вищу освіту».  

В ході реорганізації ВОІПОПП у КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти» кафедра зазнала перебудови і сьогодні функціонує як кафедра філології та гуманітарних наук. Очолює кафедру Струкевич Олексій Карпович, доктор історичних наук, професор.

Кафедра працює над темою: «Трансформація академічних напрацювань філологічних та суспільно-гуманітарних наук у педагогічному практику».

У межах роботи над темою досліджуються такі питання: трансформація надбань академічної історичної науки в дидактичний матеріал для роботи з учнями; технології формування усвідомленої мовно-естетичної поведінки учасників навчального процесу; форми й методи сучасного сімейного виховання; батьківський авторитет; інтерактивні технології в навчально-виховному процесі; соціально-культурні аспекти взаємодії сучасних учителя та учня; впровадження в практику вчителя-філолога методологічних засад формування гуманістичних цінностей школярів.

Протягам часу функціонування кафедра виступила організатором ряду науково-практичних конференцій, присвячених проблемам української ідентичності у сучасному освітньому процесі; дидактичному наповненню підручників соціально-гуманітарного напрямку; взаємодії етнічних меншин та українського народу на теренах Вінниччини; вшануванню знаменних віх в історії українського народу, зокрема Дня Соборності, бою під Крутами. Було організовано ряд круглих столів, на яких обговорювалися актуальні питання історії козацтва, ІІ світової війни, Голодомору, масових репресій радянської влади та ін.

 

1 коментар:

  1. Дорогі колеги!
    Познайомтесь з моделлю ЯКІСНО НОВОЇ ШКОЛИ, розробленої у місті Дніпро.
    Це можна зробити за посиланнями:
    https://www.youtube.com/watch?v=kXWjL6cSsuI
    https://drive.google.com/file/d/0BxTqWHv5lGRucl9vWkd0OEVtcjZ2Z0QzOF8xQ2NMRTF5NGZ3/view?fbclid=IwAR0ujO2tlMtS0vw29lVOSzC0pebX88jxfxHxWejjl5nvR6nP6mSEfEj-4yA
    Ми готові до співпраці:
    ─ щодо подальшої теоретичної розробки цієї моделі,
    ─ і, головне, щодо її практичного експериментального впровадження.
    Долучайтеся!
    З найкращими побажаннями – Георгій Ром. Кандибур
    kandiburschool@gmail.com

    ВідповістиВидалити